RD Soběšovice

Soběšovice

Návrh v sobě naplňuje potřeby 6-ti členné rodinny. Proti sobě stojí dvě stavby – objemově větší obytná a naproti hobby-domek, nad kterým je nadstavěná hrací/vyhlídková věž. Propojené jsou krčkem – krytou pergolou, či verandou. Mezi stavbami vzniká dialog.

Dům: Dvoupodlažní stavba s pultovou střechou se otvírá na jih. V prvním podlaží a v kontaktu s pergolou jsme navrhli prostorné obývací sezení, kde využíváme kombinace pevné pohodlné pohovky a mobilních sedacích vaků pro mladší členy rodiny. Zajímavý prvek jsou schody s krbem, knihovnou a čtecí zašívárnou, které budou tvořit dominantu místnosti. Druhé patro je dětské království, kde jsou dispozici 3 ložnice, z nichž jedna je později dělitelná. Dále pak koupelna a tři šatny. Hned vedle schodů se nachází koutek, který je jakýmsi vikýřem s opačným sklonem střechy a oknem ze kterého se nabízí opět pěkný výhled na severní stranu a v noci by se z tohoto místa mohla stát observatoř. Ve dne zde může být počítačový koutek, herna, společný prostor dětí.

Věž: Ač je to stavba vysoká a nabízí pohled do krásné krajiny, která se rozprostírá na severní části pozemku, tak objemově a co se týče spotřebovaného materiálu, by to měla být velice minimalistická dřevěná konstrukce. Inspirací pro nás byly posedy v krajině.