Zubař Braník

Praha, Braník

01/2016

Zadáním mladého zubního lékaře Víta Olšovského bylo navrhnout kompletní rekonstrukci nových prostor jeho firmy Doktor OLS. Jednalo se o vstupní čekárnu, navazující tři ordinace a také zázemí pro lékaře.

Celým návrhem prostupuje snaha vytvořit atmosféru, která by na první pohled paradoxně neměla připomínat lékařské prostředí s typickou sterilní čekárnou. Hned při vstupu nás tak uvítá prostor, kde nelze přehlédnout dominující překližkové desky s výraznou kresbou dřeva. Tvoří i podklad pro typizované sedáky různých dekorů. Mezi těmito sedáky může být místo pro odložení kabelek, šál apod. Vykonzolované řešení sedáků usnadňuje úklid. Na stropě se opakuje stylizovaná kresba dřeva tentokrát v ruční malbě. Místy přechází na stěny a tvoří tak část navigačního systému v místnosti.  Do překližkového květináče ve výloze lze umístit libovolné pokojové květiny, které doplňují přírodní ráz čekárny.

Samotné ordinace jsou pak řešené s důrazem na funkčnost, s převládající bílou barvou navozující pocit čistoty. Jedinými akcenty jsou pak zubařské křeslo spolu s dekoracemi, které odrážejí osobitost praktikujícího lékaře. Pro tyto osobní dekorace jsou osazeny jednoduché překližkové police, které se nacházejí nad pracovní plochou.