Školka Orel

Orel

11/2015

Narůstající počet žáčků ve škole i mateřské škole byl impulzem k záměru přístavby nových tříd mateřské školy a školní jídelny s kuchyní.

Pro novou budovu, která bude se stávající školou propojena dvěma krčky v každém patře, se nabízí místo na východní hranici pozemku. Dům se podle pozemku mírně otáčí, jako nové rameno školy, které objímá zahradu a vítá děti k sobě. Školní hřiště najde nové místo o pár kroků dál, na pozemku za prodejnou. Historická budova školy je svébytným pamětníkem. Má své architektonické hodnoty, které nová budova ctí jednoduchým tvarem a nejnižší výškou, která je technicky možná.

V přízemí bude umístěna školní jídelna s kuchyní a zázemím pro žáky i personál. Dále zde také nalezne nové místo ředitelna. Na neutrální půdě mezi školou a školkou. Vystoupáme – li po mírném schodišti na terasu, najdeme svět nejmenších žáčků. Dvě třídy mateřské školky s příslušným zázemím pro děti i pro paní učitelky. Komu by se zdálo stoupání po schodech příliš nudné, může do školky vyšplhat po kůlech nebo po laně. Na cestu domů se pak mohou všechny děti těšit. Můžou si ji totiž zkrátit po skluzavce!

Prostor před školní jídelnou bude upraven jako nové školní náměstí. Místo, kde si děti budou moci hrát, čekat na rodiče a kamarády, ale je to také místo, které může nabídnout prostor pro improvizované letní představení.